.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....

Kochaj i akceptuj siebie w każdym wieku. Każdy moment życia jest dobry.

DIETA POPRAWIAJĄCA HUMOR - CZYLI CO POWINNIŚMY ZJEŚĆ GDY MAMY ZŁY NASTRÓJ I JESTEŚMY PRZYGNĘBIENI.Witajcie! Zauważyłam że spożywanie niektórych pokarmów poprawia nastrój, wyzwala więcej optymizmu. Po zjedzeniu pewnych produktów czuję się tak jakbym potrafił fruwać jak ptak. Chcecie wiedzieć jakie to pokarmy? 
Czytajcie dalej:) 
  
Znamy różne diety odchudzające, promujące zdrowe odżywianie, poprawiające stan skóry, przeciw alergiom, leczące różne dolegliwości.  Ale czy jedzenie wpływa na nastrój człowieka ? Tak!  pewne produkty w naszej diecie mogą wywoływać  stan przygnębienia,  inne - dobry humor i euforię.

Na całym świecie od lat bada się wpływ substancji zawartych w pożywieniu na funkcjonowanie naszego organizmu. Zostało udowodnione, że mózg człowieka nie funkcjonuje bez odpowiedniej dawki glukozy. Dobrze odżywiony działa sprawnie, produkuje odpowiednie ilości serotoniny - neuroprzekaźnika, który znajduje się w każdej komórce układu nerwowego. To właśnie serotonina odpowiada za nasz nastrój, wytrzymałość na ból i... apetyt.

 
Gdy czujemy się rozdrażnieni lub apatyczni, to znak, że mózg jest głodny, a w konsekwencji wytwarza zbyt mało serotoniny. Dlatego musimy zadbać o to, by jej poziom we krwi był odpowiedni. Jak to zrobić? Należy włączyć do diety przede wszystkim produkty zawierające substancje odżywcze, które nasz organizm w procesie przemiany materii zamieni na glukozę, czyli pokarm dla naszego mózgu. Najkorzystniejsze są węglowodany złożone. Podczas trawienia ulegają one powolnemu rozpadowi, dlatego stężenie glukozy we krwi wzrasta stopniowo i utrzymuje się na jednakowym poziomie. Dzięki temu mózg ma stały dopływ pożywienia. Najlepsze źródła węglowodanów złożonych to warzywa, pełnoziarniste pieczywo, nieoczyszczony ryż, kasze i makarony z pszenicy tzw. durum i pełnoziarniste..........
Więcej przeczytaj w dziale "DIETY DLA ZDROWIA" 


Pozdrawiam :)
Iza

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE