.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....

Kochaj i akceptuj siebie w każdym wieku. Każdy moment życia jest dobry.

DLACZEGO JEM OWOCE ?

Jedzenie owoców ma bardzo wiele zalet. Są one niezwykle bogatym źródłem witamin i mikroelementów, co zapewnia organizmowi pozostawanie w stanie równowagi bez konieczności uzupełniania niedoborów w sposób farmakologiczny. Są zatem nie tylko smaczne, ale też zdrowe. 

Owoce są bardzo dobrym źródłem witamin i składników mineralnych oraz błonnika, czyli włókna pokarmowego. Owoce działają wybitnie alkalizująco i są praktycznie głównym źródłem potasu, który jest niezbędny do pracy serca. Owoce i warzywa powinny stać się podstawą naszej diety, gdyż dostarczają organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Owoce są bogate w związki, które nie tylko chronią nas przed chorobami, lecz także hamują proces starzenia się.

Nawet dzieci wiedzą, że owoce i warzywa są zdrowe i powinniśmy ich jeść jak najwięcej. Owoce na stałe powinny wejść do naszej diety gdyż zawierają ważne składniki odżywcze. Nie tylko pozytywnie wpływają na nasz organizm, ale zawarte w nich witaminy zapobiegają starzeniu się, obniżają poziom cholesterolu, korzystnie wpływają na ciśnienie, a nawet mogą ochronić nas przed chorobą nowotworową.
        


Owoce to wielkie bogactwo witamin, mikroelementów oraz antyoksydantów. Połączenie tych składników gwarantuje nasze zdrowie, urodę, młody wygląd oraz prawidłowy metabolizm. Ponadto są w 100 procentach naturalnymi składnikami odżywczymi, co podnosi ich walory odżywcze. Witaminy zawarte w owocach regulują pracę wielu narządów oraz podnoszą odporność na zakażenia. 

Z kolei mikroelementy zapewniają prawidłową równowagę kwasowo-zasadową, co gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie nerek. Antyoksydanty natomiast to składniki odżywcze, wymiatające wolne rodniki z naszego organizmu, czego skutkiem jest opóźnienie procesów starzenia. Do tych wszystkich korzyści należy dołożyć jeszcze wysoką zawartość błonnika w owocach – naturalnego składnika, umożliwiającego sprawną i efektywną pracę układu pokarmowego. Dzięki temu cały organizm działa w sposób niezakłócony, regularnie oczyszczając się ze zbędnych elementów przemiany materii.

Owoce, to prawdziwe bomby "antyoksydacyjne". Opóźniają proces starzenia się, dodają energiichronią przed chorobami, pomagają zachować odpowiednią wagę, nadają skórze zdrowy odcień, poprawiają samopoczucie i dają uczucie sytości. Z tych i innych powodów naprawdę warto je znać i spożywać w codziennych posiłkach. Owoce są bogate w witaminy i ubogie w tłuszcz polecane są wszystkim ceniącym zdrowy tryb życia.


Które z nich są jednak najzdrowsze? Każdy owoc ma swoje unikalne właściwości. Czy to owoce nasze rodzime - krajowe, czy też te, które przybywają do nas z odległych zakątków świata. W następnych postach przedstawię poszczególne grupy owoców i ich cudowne właściwości.


Ważna uwaga: bezpośrednio po zjedzeniu owocu nie powinniśmy szczotkować zębów, ponieważ zawarte w nich kwasy mogą osłabić szkliwo. Jamę ustną należy w takiej sytuacji przepłukać czystą wodą. A zęby myjemy dopiero po upływie ok. 30 minut, kiedy wyrówna się poziom pH w naszych ustach. 


Izabela Serenity

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE