.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....

Kochaj i akceptuj siebie w każdym wieku. Każdy moment życia jest dobry.

WASTU - STAROŻYTNA SZTUKA ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENI


Co to jest WASTU ?
Wastu znaczy przestrzeń, jej ramy i zagospodarowanie. 

Często zwracamy uwagę jedynie na zewnętrzne, estetyczne i praktyczne cechy przestrzeni, zapomniawszy o innych jej walorach. A przecież przestrzeń może być zdrowa np. piękne wnętrze, nastrojowo oświetlone lub chora ze starymi odrapanymi meblami. 
Wastu to najstarszy system architektury i aranżacji wnętrz, który oferuje wiedzę o tym, jak zbudować dom, wioskę lub miasto, aby mieszkańcy byli zdrowi i szczęśliwi.
Sthapatja Weda dostarcza uniwersalnych reguł i zasad - wzorów matematycznych, równań i proporcji jak projektować domy, osiedla i miasta tak, żeby mieszkający i pracujący tam ludzie odczuwali korzyści we wszystkich dziedzinach swojego życia.
Wiedza o Wastu wywodzi się z Wed i daje człowiekowi praktyczne rady jak mieszkać.


Wastu to tysiące reguł i szczegółowych zaleceń dotyczących rozmieszczenia wszystkich pomieszczeń w domu, ułożenia domowników podczas snu, doboru kolorów, wysokości ogrodzenia, a nawet najlepszego miejsca na biurko czy szafę. Regułami tymi rządzi zasada nadrzędna, która każe wykorzystywać najlepsze cechy energii napływających z różnych stron świata. W tym celu, należy za pośrednictwem kompasu wyznaczyć strony świata w mieszkaniu, a potem w odpowiednich miejscach umieścić meble, które uaktywnią elementy Ziemi, Wody, Ognia, Powietrza, Eteru .
I tak np.: ściany odchylone, o więcej niż 15 stopni od kierunku osi północ-południe zawsze dają gorszą jakość życia dla domowników. Najlepiej jak dom ustawiony jest ścianami dokładnie w kierunku osi północ-południe.

Według zasad Wastu ciężkie meble - biurko, komoda, szafa umieszczamy na południowym zachodzie.

Natomiast piec, kuchenkę, urządzenia elektryczne powinny się znaleźć w pomieszczeniach w południowo-wschodnim krańcu mieszkania dlatego, że są to elementy związane z Ogniem.

Wszystko, co jest związane z Powietrzem np. stół, przy którym spożywamy posiłki na działce huśtawkę, dzwonki powietrzne, ozdoby wirujące umieszczamy w zakątku północno-zachodnim.

A to co ma związek z pierwiastkiem Eteru, co jest wolne, swobodne, lekkie, umieszczamy na północnym wschodzie. Środek pokoju powinien być pusty, aby nie hamować przepływu energii.Ludzie, którzy mieszkają i pracują w budynkach zaprojektowanych według zasad Wastu czują się zdrowsi i bardziej szczęśliwi, myślą jaśniej i bardziej twórczo. Mają więcej energii i mniej się męczą, podejmują lepsze decyzje. Lepiej śpią i doświadczają spokoju umysłu.
Jakość przestrzeni, w której mieszkamy, oddziałuje na nasze zdrowie, stan psychiczny i emocjonalny. 

cdn.w następnym poście.

Pozdrawiam
serafjogin+

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE