.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....

Kochaj i akceptuj siebie w każdym wieku. Każdy moment życia jest dobry.

WASTU - STAROŻYTNA SZTUKA ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENI

Jak urządzić mieszkanie aby zapanował w nim spokój i harmonia - część 2

Słońca ma najpotężniejszy wpływ na naszą Ziemię, ustanawia rytmy dnia i pór roku dla wszystkich form życia. Ważną zasadą architektury WASTU jest planowanie domostwa w kierunkach N-S - ściany budynku ustawione po stronie północy (N), południa (S), wschodu (E) i zachodu (W), a naroża w kierunkach pośrednich, nigdy zaś odwrotnie. Dobre siły gromadzą się w pomieszczeniu, jeśli ściany zorientowane są wedle stron świata.

Wastu, mieszkanie, przestrzeń, spokój, harmonia, afirmacja, afirmacje, serafjogin, seraf-jogin

Wejście do budynku powinno być skierowane na wschód. Energia pochodząca od słońca jest wtedy największa. Drugi dopuszczalny kierunek dla wejścia do budynku to północ. Każdy inny kierunek wywiera negatywny wpływ. 

Słońce porusza się po niebie, promieniuje ono różne rodzaje energii, wytwarzając określony wpływ na poszczególne części domu. Jest bardzo ważne, aby każdy pokój w domu był we właściwym miejscu. Np. nie właściwe usytuowanie kuchni może przyczyniać się do słabości układu trawiennego, złe umiejscowienie sypialni do bezsenności i zmęczenia. Często złe samopoczucie czy awantury rodzinne mogą mieć przyczynę w energetycznie wadliwie zaprojektowanym mieszkaniu. 

Wastu, mieszkanie, przestrzeń, spokój, harmonia, afirmacja, afirmacje, serafjogin, seraf-jogin                  

Najważniejszą energią, jaka do nas przychodzi, jest energia z północnego wschodu. Jest to energia płynąca od bieguna północnego oraz energii niesionej ze wschodu przez wschodzące codziennie słońce. Ten kierunek jest najbardziej korzystny, jeżeli chodzi o rozwój duchowy. Gdy słońce wschodzi to docierają do domu nowe cudowne energie, bardzo subtelne i przepełnione pozytywnymi wibracjami. Z południowego wschodu przychodzą energie pełne pasji, reprezentujące żywioł Ognia. Energie z północnego zachodu są jak wiatr – to żywioł Powietrza. Natomiast z kierunku południowo-zachodniego dociera do nas energia najbardziej materialna, mająca cechy żywiołu Ziemi.

To co wymaga wytrwałości dobrze jest robić po zachodniej stronie pokoju, aby doprowadzić sprawy do końca. Spożywanie posiłków - stół do jedzenia najlepiej postawić w zachodniej części pomieszczenia a czynności kuchenne np. gotowanie posiłku powinniśmy wykonywać po stronie południowo-wschodniej. 


 Afirmacja,afirmacje, medytacje, serafjogin, seraf-jogin

Afirmacja na dzisiejszy dzień:
"Zawsze mam nadmiar  energii życiowej.
Zdrowie jest naturalnym stanem mojego ciała i umysłu"

Pozdrawiam ciepło
serafjogin+

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE