.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....

Kochaj i akceptuj siebie w każdym wieku. Każdy moment życia jest dobry.

OLEJ Z NASION PIETRUSZKI - TŁOCZONY NA ZIMNO

 olej z pietruszki

A słyszeliście o oleju z pietruszki? Otwieram lodówkę aby wyciągnąć olej lniany do sałatki....
A tu na butelce pisze: olej z pietruszki. Hm! co to za olej - niespodzianka! Przyznam szczerze trochę byłem zaskoczony.... Ale jak dodałem do potrawy... i spróbowałem to .......

Olej z nasion pietruszki jest olejem o intensywnym smaku i zapachu pietruszki  świetnie komponuje się w kuchni jako dodatek na zimno, do sałatek, sosów, do zup. I tak kropie swoją sałatkę tym olejem ... mieszam .. próbuję .... i smak super .... Mówiąc krótko kolejny olej, który przypadł mi do gustu.

A oto kilka informacji o tym ciekawym oleju:

Olej pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia nasion pietruszki. Z uwagi na bogaty skład kwasów tłuszczowych, zwłaszcza kwasu petroselinowego olej z nasion pietruszki jest wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym jest składnikiem leku na refluks. W kosmetyce stosowany na skórę uelastycznia ją i wybiela plamy.

Zawartość oleju w nasionach waha się w granicach 20-24%. Olej w swojej zawartości składa się prawie wyłącznie z kwasów nienasyconych (92-96%) i kwasów nasyconych (2-8% kwas palmitynowy i stearynowy). Wśród kwasów nienasyconych to kwasy jednonienasycone:oleinowy (8-10%),
kwasy wielonienasycone: kwas linolowy(16-20%), kwas petroselinowy (68-72%) Kwas γ- linolenowy do 1% oraz witaminy i bioflawonoidy, z których najważniejszą rolę odgrywa mirostazyna. Uff.... to tyle o składzie oleju.

Spożywany bezpośrednio na zimno w niewielkiej ilości zapewnia świeżość oddechu. Wpływa rozluźniająco na stolec regulując wypróżnienia, działa moczopędnie.

Polecam! 
Wypróbujcie ten olej z nasion pietruszki tłoczony na zimno nieoczyszczony, może i wam zasmakuje!

Pozdrawiam pietruszkowo i życzę dużoooo zdrowia! 
SERAFJOGIN+

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE