.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....

Kochaj i akceptuj siebie w każdym wieku. Każdy moment życia jest dobry.

CO NAM DAJE SZTUKABez sztuki życie było by smutne, pozbawione piękna. Gdy oglądam zdjęcia, albumy z malarstwem to odpoczywam. Sprawia mi przyjemność poznawanie nowych dzieł. Sztuka jest nośnikiem emocji i ogromną skarbnicą wiedzy na temat życia danego kręgu kulturowego. Obrazy wyrażają sposób w jaki widzą świat artyści. W galeriach uwielbiam oglądać dzieła twórców, którzy mnie inspirują. Sztuka wzbogaca wnętrze człowieka, mobilizuje do działania, wywołuje emocje i daje nam wolność, pozwala wykraczać poza granice naszego myślenia.....

Polski rynek coraz bardziej otwiera się na utalentowanych artystów i inwestorów w sztukę. Internet poszerzył kanał dystrybucji i sprzedaży w świecie wirtualnym. Coraz więcej ludzi dochodzi do wniosku, że posiadanie obrazów przyniesie im wymierne korzyści finansowe. 

Kolekcjonowanie dzieł sztuki kojarzy się zazwyczaj z zamożnością. Wbrew pozorom w sztukę inwestują nie tylko zamożni ludzie, ale również klasa średnia. Globalny obrót na aukcjach dzieł sztuki stale rośnie. Polski rynek jest mało rozwinięty w porównaniu z rynkami w USA czy Wlk. Brytanii - ale  polski rynek sztuki ma duży potencjał. Powstają nowe domy aukcyjne i galerie. Jednak nie da się ukryć, że największe sukcesy odnotowują kolekcjonerzy i wieloletni miłośnicy sztuki ze względu na doświadczenie. Inwestycja w sztukę to proces długoletni. Rynek sztuki wymaga od inwestorów odpowiedniej cierpliwości.

Są okresy, w których zainteresowanie sztuką jest duże, co przekłada się na wyższe ceny dzieł, ale są też lata zdecydowanie słabsze.  Główną zaletą dzieł sztuki jest stałe zwiększanie wartości. Nie można na niej stracić, bo popyt systematycznie wzrasta, natomiast podaż jest ograniczona. Wartość dzieła stale rośnie bez względu na zawirowania na rynkach ekonomicznych.

Jak korzystnie inwestować w sztukę?

Dużą część czasu trzeba poświęcić na zdobycie specjalistycznej wiedzy w tym zakresie i lepiej poprosić o wsparcie specjalistów.  Sztuka najmłodsza cieszy się dużą popularnością, dziełami zainteresowani są nie tylko kolekcjonerzy, ale i korporacje. Dzieła początkujących artystów są mało znane i nisko wyceniane, jednak w niedalekiej przyszłości wzrost ich wartości może być ogromny. 

W ciągu ostatnich kilku lat internet zwiększa wpływ na sposób przeprowadzania transakcji w świecie sztuki. Za kilka lat internet przejmie sporą część udziału w rynku. To najszybsza forma prezentacji i sprzedaży dzieł sztuki.

Inwestycja w sztukę może odbywać się przy udziale pośredników. Wbrew obiegowej opinii, rozpoczęcie tego typu inwestycji, nie wymaga dysponowania kapitałem w wysokości kilkuset tysięcy złotych. 
Tam gdzie jest sztuka, tam są pieniądze!

Pozdrawiam
serafjogin+

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE