.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....

Kochaj i akceptuj siebie w każdym wieku. Każdy moment życia jest dobry.

CZOSNEK - NATURALNY ANTYBIOTYKkot, kocia choroba, katar koci      Pietruszka, zielone witaminy   UFO
Paskudna choroba...           Zielone witaminy...          UFO prawda czy...
 czytaj więcej >>>                 czytaj więcej >>>              czytaj więcej >>>

CZOSNEK - NATURALNY ANTYBIOTYK - nie tylko na wampiry :)


Czosnek jest naturalnym antybiotykiem, hamuje rozwój bakterii, zwalcza infekcje, obniża ciśnienie krwi. Wystarczy zjadać tylko jeden ząbek czosnku dziennie, by w krótkim czasie odczuć jego zbawienny wpływ na zdrowie. Używany jest w leczeniu grzybicy stóp, gruźlicy i nadciśnienia krwi, nie wspominając o przeziębieniach i kaszlu o rozmaitym podłożu, działa nawet jako afrodyzjak. A wampiry?.... :) Wampiry uciekną gdzie pieprz rośnie! W czosnku kryje się cała apteka.....

Czosnek: rodzaj roślin z rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae), dawniej zaliczany do osobno wyodrębnianej rodziny czosnkowatych (Alliaceae) lub liliowatych (Liliaceae). Obejmuje około 700 gatunków. W stanie dzikim występuje na całej półkuli północnej, przede wszystkim w strefie umiarkowanej. Gatunkiem typowym jest czosnek pospolity (Allium sativum L.)


Czosnek pochodzi z Azji ( Chiny lub Syberia) Chińską nazwę suan oznaczającą czosnek zanotował Konfucjusz między XI a VII wiekiem p.n.e. W V wieku p.n.e zapisany został w klasyfikacji roślin leczniczych przez chińskiego poetę, lekarza i przyrodnika Tao Hong-Jinga. 

Czosnek od zawsze cieszył się sławą jako przyprawa i środek leczniczy.
W swoim składzie chemicznym  zawiera lotne związki siarkowe i bakteriobójcze, olejki eteryczne, błonnik, cukry, organiczne związki siarki, takie jak alliina i skordynina A i B. Rozpadowi enzymatycznemu alliiny do allicyny, jaki następuje po rozgnieceniu czosnku, zawdzięcza on swój intensywny i charakterystyczny zapach. Ponadto czosnek zawiera flawonoidy, flawony i witaminy z grupy B, związki śluzowe i sole mineralne, a wśród nich związki selenu, wapnia, fosforu, żelaza i magnezu oraz niewielkie ilości uranu. Liście czosnku zawierają prowitaminę A, witaminy B1, PP i C.

Czosnek jest stosowany w różnych postaciach, jako świeży lub suszony może być sproszkowany. Najlepszy jest świeży rozdrobniony. Wspomaga metabolizm tłuszczów, obniżając  poziom cholesterolu we krwi.

Czosnek działa jako silny przeciwutleniacz chroniąc organizm przed działaniem wolnych rodników. Wykazuje także działanie naturalnego antybiotyku niszczącego bakterie chorobotwórcze w układzie pokarmowym i oddechowym. Obecność zawartych w nim związków siarki mobilizuje krwinki białe do obrony organizmu przed czynnikami zakaźnymi. Spożywanie świeżego czosnku skutecznie obniża stężenie cukru we krwi. Ma działanie żółciotwórcze, żółciopędne, rozkurczowe, przeciwmiażdżycowe. Czosnek niszczy pasożyty przewodu pokarmowego, dezynfekuje drogi moczowe. 

Jak stosować czosnek profilaktycznie?

Świeży ząbek czosnku ściera się, kroi lub miażdży, spożywa z dodatkiem mleka, miodu lub cytryny. Ja ścieram czosnek na tarce i posypuję chleb z masłem. Żaden wampir wam nie zaszkodzi spokojnie możecie chodzić nocą po ciemnych zamkowych komnatach :)
Jak ktoś chce, to może zjeść zieloną natką pietruszki lub kilka listków mięty, tymianku, czy selera w celu eliminacji nieprzyjemnego zapachu. 

Przeciwwskazaniem do stosowania świeżego czosnku są ostre nieżyty żołądka i jelit, skłonność do niskiego ciśnienia krwi oraz okres karmienia piersią.

Pozdrawiam czosnkowo :) 
serafjogin+DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE