.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....

Kochaj i akceptuj siebie w każdym wieku. Każdy moment życia jest dobry.

Kocie dźwięki, które leczą!

kocie dźwięki, mruczenie które leczy, dlaczego kot mruczy,

Jesteś zmęczony/na, bolą cię kości, masz depresję a może inne dolegliwości? Jest na to sposób - Kup lub przygarnij ze schroniska... kota! Tak! Normalnego zwykłego "dachowca". Gdy zaczynasz gładzić miękkie futerko swojego pupila i słyszysz ten dźwięk – tego dźwięku nie da się nie kochać. Łagodne wibracje, które sprawiają, że relaksujesz się i odprężasz....
Dlaczego koty mruczą? i czemu kot domowy jako jedyny ze swojej licznej rodziny posiada ową zdolność? Czy to słodka kocia tajemnica?


Koty mruczą kiedy są zadowolone – zazwyczaj obserwujemy to głaszcząc, karmiąc czy sprawiając kotom inne przyjemności. Mruczy też kocia matka pielęgnując swoje maleństwa, uspakaja je w ten sposób. Okazuje się, że nie tylko koty mruczą gdy jest im dobrze. Mruczą także w sytuacjach stresujących, gdy są słabe i chore czy też w chwili kiedy umierają. 


Po dziś dzień nie wiadomo jednak jak koty mruczą? i co dokładnie steruje tym procesem. Naukowcy wykazali, że koty wytwarzają pomruk przez przerywane kurczenie się i rozkurczanie mięśni krtani i przepony. Koty mruczą zarówno podczas wdechu jak i wydechu z częstotliwością od 25 do 150 Hz.

Kocie dźwięki, które leczą!

Badania naukowców wykazały, że częstotliwości dźwięku w zakresie od 25 do 150 Hz mogą poprawić gęstość kości i przyspieszać gojenie ran. Mruczenie zatem nie tylko relaksuje ale także i leczy, łagodzi niektóre bóle i pomaga w leczeniu schorzeń. Już od dawna na bóle kości stosowano żywego mruczącego kota. W obecnych czasach coraz częściej docenia się dobroczynny kontakt ze zwierzęciem w procesie dochodzenia do zdrowia pacjentów, pozwalając na felinoterapię w ośrodkach szpitalnych.

Skoro częstotliwość mruczenia może leczyć i pomagać innym to również pomaga i samym kotom. Wpływa ona bowiem na regenerację ich kości i organów wewnętrznych. Sama obecność kota w domu jest już formą skutecznej terapii. Tam, gdzie kot czuje się dobrze, także człowiek ma lepsze samopoczucie. 

Kocie mruczenie usuwa wszelkie blokady w organizmie człowieka, aktywizuje przepływ energii, wpływa, na przemianę materii. Mruczenie poprawia samopoczucie i wprawia w dobry nastrój. Wywołuje u człowieka pozytywne stany emocjonalne. Zaczęto obserwować koty, które mruczeniem kurowały się same i uśmierzały ból przy uszkodzeniach kości i mięśni. Jak wynika z badań, leczą się one za pomocą mruczenia o częstotliwości w przedziale pomiędzy 27 a 44 herców. Dzisiaj wiemy, że złamania i pęknięcia podlegające wibracji o częstotliwości od 20 do 50 herców szybciej się zrastają, zaś stany zapalne i napięcia mięśni ulegają złagodzeniu. Weterynarze już dawno zauważyli, że złamania u kotów zrastają się o wiele szybciej niż u psów. 

Jeśli wibracja ma częstotliwość pomiędzy 20 a 50 herców, to powoduje gęstnienie kości, szybszy ich wzrost i skraca czas trwania leczenia złamań i wszelkich okaleczeń.

kocie dźwięki, mruczenie które leczy, dlaczego kot mruczy,

Co jeszcze leczy kot?

Uszkodzenia mięśni stawów, chroniczne bóle stawów palców i miednicy, pleców, wszelkie mniej lub bardziej zaawansowane stany artretyczne kolan i rąk. Zwyrodnienia stawów rąk i palców, bóle przegubów u rąk, dolegliwości stawu skokowego i kolanowego. Wibracja mruczenia pomaga także w chorobach mięśnia sercowego, płuc, dróg oddechowych. Leczy astmatyków i diabetyków. Na częstotliwość mruczenia pozytywnie reaguje również system ogólnego ukrwienia. Poprawie ulega przemiana materii.


Przetestowałem kocie mruczenie na sobie i wiem że pomaga! Mój kot sam wie kiedy coś mi dolega i sam "wskakuje" na mnie aby mi pomóc i wyleczyć z dolegliwości.

Polecam wszystkim ten sposób "leczenia" - Tanio i przyjemnie.


kocie dźwięki, mruczenie które leczy, dlaczego kot mruczy,

Pozdrawiam
serafjogin+ mruczący kociak.

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE