.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....

Kochaj i akceptuj siebie w każdym wieku. Każdy moment życia jest dobry.

MEDYTACJA - JOGA - CZŁOWIEK

joga, czakry, medytacja,

Kim jest Jogin? - czy każdy z nas może być joginem?

Mów w sobie - wewnętrznie.... Mów kiedy masz coś mądrego do przekazania. Mądry jogin milczy. Oddany jodze i wytrwały w jodze. Dobry jogin musi świecić przykładem. Nie powinien poganiać ludzi przed sobą ale sprawić by zanim podążali.  To nie siła czy piękno wykonywanych asan stanowi o byciu dobrym joginem , lecz to, jakim jest się człowiekiem. Jaką posiada się energię. Trzeba  wykazywać się uczciwością, szczerością i prawością. Człowiek powinien działać w prawy sposób i rozwijać w sobie zalety współczucia i wielkiej miłości...


Jest takie piękne porównanie: Jogin jest jak rolnik. Nie jest nasieniem ani glebą, ani wodą, a jedynie tym, który uprawia ziemię, by umożliwić wzrost tego, co już w niej jest. Rolnik może nawodnić pole, ale to, co się dzieje dalej, zależy od nasiona. Jest to mieszanka uprawy ziemi, nawadniania pola i przygotowania gleby. Ale los człowieka jest w rękach Stwórcy. Jogin - nauczyciel może cię prowadzić do momentu, aż osiągniesz postęp. W jodze ważne jest aby utrzymać otwarty przepływ energii przez kręgosłup. Oczyszczać ciało i system nerwowy oraz pielęgnować prawidłowe pole energetyczne ciała. 

Jogin w medytacji wchodzi w kontakt z Bogiem. Jak to robi?

Posiadamy dwie półkule mózgu: lewą, która jest odpowiedzialna za myślenie racjonalne oraz prawą, dzięki której możemy doświadczyć tego, czego nie da się opisać językiem nauki.

Jak się medytuje?

Medytacja polega na wyciszeniu lewej półkuli mózgu. Medytując przychodzimy do Boga. Medytując musimy zostawić różne myśli, które się kłębom w naszej głowie. Najlepiej skoncentrować uwagę na jednym słowie - nazywanym mantrą. 

Medytacja polega na koncentrowaniu się na obecności Boga w nas. Medytacja może wtedy mieć właściwości terapeutyczne.
W stresie i chorobie lewa półkula jest przeciążona, należy ją więc zregenerować, czyli tak chwilowo uspokoić - "wyłączyć".  Medytacja regeneruje ciało, umysł i ducha. Po medytacji czujemy się lekko i radośnie jakby "odświeżeni". Uwolnienie od niepokoju.

" Ten, kto to osiągnął, żyje zawsze w prawdzie i uważa, że nie ma większej zdobyczy ponad to. Jest on zawsze zrównoważony, nawet w obliczu największych trudności. Stan ten jest prawdziwą wolnością od wszelkich nieszczęść wynikających z kontaktu z materią"
Bhagavad gita

Medytacja powoduje - obniżenie ciśnienia krwi, zwolnienie rytmu serca, zmniejszając ryzyko zachorowania na choroby wieńcowe i uwalnia od zmęczenia. Zrelaksowane ciało, umysł i duch doświadcza rzeczywistego szczęścia i spokoju.

Pozdrawiam w wibracjach miłości
serafjogin+

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE