.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....REIKI


Reiki - Pojęcie to oznacza „duchowy wpływ”
Reiki nie jest religią i nie zastępuje jej, nie jest też filozofią. Jest energią i sztuką jej wykorzystania opartą na pięciu uniwersalnych zasadach przekazanych przez Mikao Usui. 

Te zasady to:             
Chociaż dziś nie martw się
Chociaż dziś nie złość się
Chociaż dziś bądź wdzięczny
Chociaż dziś pracuj uczciwie
Chociaż dziś bądź miły dla innych

System reiki bazuje na podobnych założeniach jak inne gałęzie wschodniej medycyny np. ajurweda czy medycyna chińska, czyli uznaje, że zdrowie oznacza harmonię zarówno w człowieku jego ciele, umyśle i duchu, jak i w jego otoczeniu, zaś choroba powstaje w wyniku braku czy też zaburzenia owej harmonii. Jeśli chodzi o ciało według wschodniej medycyny ożywiane przez nieustanne krążenie energii życiowej przez specjalne kanały – meridiany, zaburzenie może powstać np. przez zastanie się energii, zablokowanie meridianu, przez niezrównoważenie obiegu między poszczególnymi narządami lub między ciałem a otoczeniem.


Reiki ma usuwać te zaburzenia na dwa sposoby: przez pobudzanie organizmu do zdrowienia oraz przez niwelowanie blokad energetycznych w czakrach i meridianach. Osoba praktykująca reiki pobiera energię przez czakrę korony (Sahasrara), a oddaje pacjentowi przez czakry znajdujące się na wewnętrznej stronie dłoni, stosując nakładanie rąk na określone miejsca na ciele. Przekazujący, a zwykle również osoba poddawana temu tzw. „zabiegowi reiki”, może odczuwać energię reiki jako umiejscowione uczucie ciepła, zimna, nacisku lub mrowienia. Rodzaj odczuć zależy zarówno od rodzaju techniki użytej przez praktykującego reiki jak i od rodzaju problemu występującego u pacjenta. Stosuje się także w niektórych technikach przekazywanie reiki w inny sposób – np. na odległość bądź za pomocą oddechu.


Reiki to Uniwersalna Energia Życia - twórcza i pozytywna. Jej działanie oczyszcza serce z nienawiści i uprzedzeń. Daje zdolność kochania siebie i innych. Pomaga leczyć ciało umysł i duszę. System Reiki pomaga odnaleźć wewnętrzną harmonię, wyciszyć się i zrelaksować.

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE