.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....SIŁA UMYSŁU - AFIRMACJE


SIŁA UMYSŁU

Tak naprawdę nauka nie wie dokładnie jaki wpływ mają nasze myśli na organizm człowieka. To jest coś, co trudno badać, tak samo jak nie wiemy jaki wpływ mają myśli na naszą podświadomość. Ale faktem jest, że ten wpływ jest.
Skąd wiadomo, że myśli wpływają na nas? Odpowiedź jest bardzo prosta i nie trzeba szukać jej w żadnych polach energetycznych, w chi, czy pranie Wystarczy spojrzeć na mowę ciała. Kiedy patrzymy na drugą osobę, jesteśmy w stanie poczuć, to co ona czuje właśnie dzięki mowie ciała, wyrazowi twarzy, spojrzeniu. Często wystarczy spojrzeć komuś w oczy i można poczuć, w jakim stanie emocjonalnym jest druga osoba. Czasem ten stan jest tak widoczny, że można go poczuć tylko patrząc na postawę ciała. Skoro stan umysłu wpływa na mimikę i gesty, to pewnie też wpływa na fizjologię i działanie narządów wewntrznych,a przez to na nasze zdrowie.
Nasze myśli wpływają też na kontakty z innymi.Powodują one, że inni dobrze czują się w naszym towarzystwie, albo źle. Rozsiewamy nasze myśli dookoła właśnie przez mowę ciała i spojrzenia. Zauważ, że jak jesteś wśród pozytywnych ludzi, to zawsze też masz pozytywny nastrój, a jak wśród negatywnych, to twój nastrój się pogarsza. Dlatego staraj się jak najszybciej pozbywać negatywnych myśli, żeby nie wysyłać do otoczenia negatywnych sygnałów i nie dołować ludzi dookoła. Utrzymuj raczej pogodny stan, żeby pozytywnie oddziaływać na ludzi dookoła.
Innym objawem siły umysłu jest efekt placebo. Nie wiadomo dokładnie jaki jest jego mechanizm, ale faktem jest, że około 30% osób zdrowieje nawet, jeśli nie ma podanego żadnego leku. 30% to bardzo dużo, skuteczność leczenia niektórymi lekami wcale nie jest większa. Np. witamina C pomaga na przeziębienia tak samo jak efekt placebo. To daje do myślenia.
To wszystko powoduje, że powinniśmy częściej zwracać uwagę na to co myślimy. Staraj się pielęgnować pozytywne myśli, a jak kiedyś złapiesz się tylko na myśleniu w negatywny sposób albo zauważysz w sobie negatywne emocje, staraj się je zmienić w pozytywne. Na początku to może być trudne, ale z czasem przychodzi coraz łatwiej. Dbaj o swoje myśli i nie marnuj energii na negatywne emocje i dołujące myślenie.

AFIRMACJA to zgoda, aprobata, potwierdzenie, uznanie czegoś.Afirmacja: to tekst odnoszący się do naszych potrzeb i pragnień, którego celem jest wprowadzenie do naszej podświadomości pozytywnych wzorców życia.

Dobre słowo jest wspaniałym narzędziem pracy człowieka nad własnym samodoskonaleniem.

Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat - tak nauczał Budda (Siddhartha Gautama)


JAKIMI METODAMI AFIRMOWAĆ ?

Takimi, z którymi czujesz się najlepiej. Możesz śpiewać, pisać, malować i wyobrażaj sobie moment, który chcesz osiągnąć. Każda technika, która sprowadzi cię do bycia w pożądanym stanie jest dobra.

Afirmacje można sobie wielokrotnie powtarzać, można słuchać odtwarzane z nagrań albo pisać. 

Możesz wybrać własne metody skutecznej pracy z afirmacjami, takie które przyniosą najlepsze efekty.

Zapraszam do posłuchania afirmacji w dziale "Afirmacje"DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE