.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....TAI CHI


Tai Chi to starochińska sztuka relaksu, medytacji i walki praktykowana współcześnie przez miliony osób na całym świecie, by zrównoważyć ciało, oddech i umysł.


Tai Chi to chińska gimnastyka przeznaczona dla każdego: Nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań. Posiada nieocenione walory zdrowotne. To klucz do uzyskania wewnętrznego spokoju i równowagi ciała i umysłu. To źródło siły do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.


Istnieje wiele badań potwierdzających, że osoby praktykujące tai chi charakteryzują się dużą sprawnością układu krwionośnego, oddechowego oraz bardzo dobrą przemianą materii. Niesamowity jest wpływ tej praktyki na układ ruchu człowieka. Specyfika ćwiczeń powoduje, że wzmacniają się mięśnie, uelastyczniają się ścięgna, więzadła i powięzie, poprawia się mineralizacja kości, odżywiane są elementy chrzestne i krążki międzykręgowe.


Tai Chi dzieli się na różne style, z których najbardziej znane i popularne to:

Chen, Yang, Wu, Hao i Sun. Trening kojarzy się zwykle z powolnym, płynnym wykonywaniem zestawów ruchów, tak zwanych form. W XX wieku zaczęto w coraz większym stopniu wykorzystywać Tai Chi jako formę ćwiczeń dla zdrowia, relaksu i dobrego samopoczucia, oraz jako bezkontaktowy sport. 


DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE