.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....WITARIANIZM

Witarianizm – dieta wykluczająca spożywanie pokarmów poddanych obróbce termicznej. Najczęściej, choć nie zawsze jest łączony z wegetarianizmem lub weganizmemZasadą implikującą się do wszystkich rodzajów witarianizmu jest dopuszczanie podgrzewania jedzenia do 40 °C (104 °F) oraz wykluczenie produktów wysoko przetworzonych.Co jem?
Surowe warzywa i owoce oraz różnego rodzaju orzechy i nasiona, które są głównym źródłem tłuszczu w tej diecie. Wykluczam produkty przetworzone oraz pochodzenia zwierzęcego. Posiłki przyrządzam ze świeżych owoców, warzyw, nasion, orzechów i ziół, zwłaszcza tych, które mają wysoki potencjał energetyczny. Taka dieta witariańska jest w 100 procentach naturalna, nisko - tłuszczowa. Obróbka termiczna żywności powoduje, że maleje przyswajalność minerałów, i prowadzi do niszczenia enzymów, a to z kolei przyczynia się do tego, że szybciej się starzejemy i cierpimy na choroby np. nadciśnienie, depresje czy cukrzyce.
Witarianizm to styl odżywiania. Witarianie nie  jedzą niczego podgrzanego powyżej 40 stopni Celsjusza. Dieta "raw food" wyklucza także jedzenie czegokolwiek, co wcześniej było przetworzone lub podgrzewane.

Kuchnia witariańska jest bardzo kreatywna, choć na początku wydaje się czasochłonna.  Na początek wystarczy jadać surowe specjały z warzyw i owoców pomiędzy ciepłymi posiłkami, kumulując w ten sposób słoneczną energię w postaci witamin, minerałów i enzymów oraz pokłady błonnika.
WITARIANIZM - dieta surowa / raw food 
Pominięcie procesu podgrzewania ma swoje zalety, po prostu zmniejsza straty witaminy C oraz kwasu foliowego. Zwiększone spożycie warzyw i owoców zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Badania pokazują, że dieta ta dostarcza więcej witamin antyoksydacyjnych, niż dieta bazująca na obróbce termicznej żywności.
DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE