.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....► DIETA CYTRYNOWA - LEMON DETOX DIET

Cytryny używamy w kuchni niemal codziennie. Czy to możliwe, żeby dieta cytrynowa, mogła mieć dla naszego organizmu zbawienny wpływ?
Dieta cytrynowa opiera się o spożywaniu dużej ilości naturalnego soku z cytryny. Jeśli nie jesteśmy w stanie wypić go w podstawowej postaci, możemy rozcieńczyć go wodą i dodać łyżeczkę miodu. W żadnym wypadku nie może oczywiście używać tradycyjnego cukru. Sok z cytryny należy pić pół godziny przed posiłkiem lub po posiłku, kilka razy dziennie (od 3 do 5 razy). Co ciekawe dieta cytrynowa nie wymaga od nas wyrzeczeń jeśli chodzi o menu. Jedyne zalecenie jest takie, że powinniśmy, o ile to możliwe, jeść jak najwięcej produktów nieprzetworzonych, trochę podobnie jak w diecie raw food, diecie Alleluja czy diecie biblijnej.

► Dieta cytrynowa – kuracja profilaktyczna

Podczas stosowania diety cytrynowej w wariancie profilaktycznym w ciągu 10 dni powinniśmy spożyć 30 cytryn według następującego schematu:

dni 1 i 10 – 1 cytryna
dni 2 i 9 – 2 cytryny
dni 3 i 8 – 3 cytryny
dni 4 i 7 – 4 cytryny
dni 5 i 6 – 5 cytryn
Dieta cytrynowa – kuracja lecznicza

Podczas stosowania diety cytrynowej w wariancie leczniczym przez 12 dni zużyjemy aż… 200 cytryn, według następującego schematu:

dni 1 i 12 – 5 cytryn
dni 2 i 11 – 10 cytryn
dni 3 i 10 – 15 cytryn
dni 4 i 9 – 20 cytryn
dni 5, 6, 7 i 8 – 25 cytryn

Uwaga! W diecie cytrynowej w wariancie leczniczym soku z cytryny nie można rozcieńczać wodą ani słodzić miodem!
Dieta cytrynowa – lemon detox diet

Ze stanów przywędrowała do nas inna wersja diety cytrynowej – lemon detox diet. Za jej sprawą Beyonce miała ponoć schudnąć kilkanaście kilogramów do roli w filmie. W jej ślady poszło oczywiście bardzo wiele aktorek i gwiazd estrady. Jest to jednak zdecydowanie bardziej rygorystyczna kuracja, niż podstawowa dieta cytrynowa. Zakłada ona bowiem, w swej najbardziej radykalnej formie, że przez 12 dni nie spożywamy niczego poza specjalnie przygotowanym koktajlem (minimum 2,5 litra dziennie), który składa się z soku z połowy cytryny, dwóch łyżek syropu klonowego, niepełnej szklanki wody mineralnej, pieprzu cayenne oraz liści mięty oraz plastrów limonki. 

W wersji umiarkowanej możemy zrezygnować tylko z jednego posiłku dziennie, np. z kolacji i zastąpienia go 2 lub 3 szklankami wyżej opisanego napoju. Pozostałe porcje „lemoniady” powinniśmy przyjmować pół godziny przed posiłkiem lub godzinę po nim.

Warto pamiętać, że dieta cytrynowa znana jest w Polsce dzięki Michałowi Tombakowi, którego kompetencje naukowe są często kwestionowane. W internecie możemy znaleźć liczne informacje na temat tego, że swoją karierę rozpoczynał w Rosji jako hipnotyzer i parapsycholog, a jego wykształcenie jest wątpliwe. Jeśli chodzi o lemon detox diet, to nie jest ona poparta żadnymi sensownymi badaniami. To, że podobno była stosowana przez Beyonce, nie powinno być dla nas ostatecznym argumentem za jej wykorzystaniem. 

Przed zastosowaniem diety należy bowiem bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Każda dieta, jeśli nie jest dopasowana do potrzeb naszego organizmu, może wyrządzić nam potężne szkody. Zamiast schudnąć, skażemy się na regularne wizyty u lekarza, może nawet do końca życia!DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE