.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....► DIETA GERSONA - LECZENIE RAKA


DIETA GERSONA NIE TYLKO NA RAKADieta Gersona nie jest dietą odchudzającą, tylko - zdaniem jej autora - alternatywną metodą leczenia wielu chorób, w tym raka. Terapia doktora Gersona jest uważana za dość kontrowersyjną, m.in. dlatego, że jednym z "leków" stosowanych podczas terapii jest lewatywa z kawy. Na czym polega dieta Gersona? Czy terapia dr Gersona jest skuteczna?


► Dieta dr Maxa Gersona przez niektórych jest traktowana jako alternatywna metoda leczenia wielu chorób, głównie cywilizacyjnych - raka, cukrzycy, chorób serca i płuc. Jak przekonuje dr Gerson, schorzenia te są skutkiem nieodpowiedniej diety. Zdaniem lekarza, tradycyjna żywność jest pozbawiona podstawowych wartości odżywczych, stanowi natomiast źródło syntetycznych dodatków, które zatruwają organizm. Dlatego liczba osób zmagających się z chorobami cywilizacyjnymi wciąż wzrasta.
W związku z tym celem terapii Gersona jest oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów, a także uzupełnienie wszelkich niedoborów składników odżywczych w organizmie. Jak przekonuje dr Gerson, tylko w ten sposób organizmowi zostanie przywrócona naturalna zdolność do samoleczenia

► Dla kogo jest przeznaczona dieta dr Gersona?

Dieta dr Gersona jest przeznaczona dla każdego, kto chce poprawić swój ogólny stan zdrowia. Jednak przede wszystkim jest skierowana do osób, które zmagają się z chorobami cywilizacyjnymi, zwłaszcza rakiem.

Na czym polega terapia Gersona?

Podstawą diety Gersona są świeże soki, wyciskane z ekologicznych warzyw i owoców, oraz lewatywa z kawy. Jak przekonuje lekarz, składniki odżywcze zawarte w świeżo wyciśniętych sokach rozbijają chore tkanki, w tym guzy nowotworowe. Z kolei lewatywa usuwa z wątroby toksyny zgromadzone w organizmie. Jednak co najważniejsze, dzięki lewatywie rozpadający się guz jest od razu wypłukiwany z organizmu, co chroni organizm przed przerzutami.

Dieta dr Gersona - zasady

Dieta Gersona to terapia, która trwa 6 tygodni. W tym czasie obowiązują następujące zasady:

1. 13 razy dziennie należy pić świeżo wyciśnięty sok z warzyw i owoców, ale, co bardzo ważne, tylko tych z hodowli ekologicznej. Jakie soki są zalecane w terapii dr Gersona? Głównie z marchwi, jabłek, pomarańczy i zielonych liści. Sok należy wypić zaraz po przygotowaniu, małymi łykami, mieszając go w ustach ze śliną.
Terapia dr Gersona - jaka wyciskarka jest najlepsza do przygotowania soków?
Soki najlepiej wyciskać za pomocą sokownika lub elektrycznego robota kuchennego. Nie poleca się korzystać ze zwykłych sokowirówek.;

2. W codziennym menu powinny się znaleźć 3 posiłki wegetariańskie (na bazie warzyw i owoców z upraw organicznych) i produktów pełnoziarnistych.

3. Pomiędzy posiłkami zaleca się spożywanie świeżych owoców, takich jak: jabłka, gruszki, banany, pomarańcze czy winogrona.

4. Należy ograniczyć kontakt z chemią w kosmetykach.


Terapia dr Gersona - lewatywa z kawy niezbędnym elementem diety Gersona

Ważnym elementem terapii dr Gersona jest wykonywanie codziennie od trzech do pięciu lewatyw z kawy. Jak przekonuje dr Gerson, lewatywa z kawy m.in. wspomaga wydzielanie się żółci, rozszerza drogi żółciowe oraz wypłukuje wraz z żółcią nagromadzone trucizny. W przeciwnym razie oczyszczający się organizm może nie nadążyć z wydalaniem szkodliwych toksyn, złogów czy rozpadającego się guza, czego konsekwencją może być śpiączka wątrobowa, a nawet, jak ostrzega dr Gerson, zagrażające życiu samozatrucie organizmu.
Do przygotowania jednej lewatywy są potrzebne 3 czubate łyżki stołowe kawy mielonej i 1 litr wody. Kawę należy wsypać do gotującej się wody, następnie zamieszać i doprowadzić do wrzenia. Potem odstawić do zaparzenia na 15-20 min. Po przestudzeniu należy przecedzić ją przez płótno. Przygotowany płyn jest gotowy do wykonania lewatywy.

Dieta dr Gersona - co można jeść?

Dr Gerson zaleca, aby codzienna dieta była bogata w ekologiczne warzywa i owoce, zwłaszcza te zawierające w potas. W związku z tym filarem diety powinny być: pomidory, suszone morele, ziemniaki, a także awokado, winogrona, dynia, banany.

► Dieta dr Gersona - czego nie można jeść?

Przede wszystkim należy ograniczyć sól kuchenną, która, zdaniem doktora, jest największym zagrożeniem w nowoczesnej diecie.
Z jadłospisu należy wyeliminować również białka pochodzenia zwierzęcego. Jak przekonuje doktor, mięso zwierząt hodowlanych zawiera antybiotyki, hormony i syntetyczny ulepszacze. Ludzki organizm nie jest w stanie całkowicie strawić tego rodzaju mięsa. A niekompletnie przetrawione, zalega w organizmie, odkładając się w nim w postaci toksyn.

Ponadto z menu należy wykreślić produkty przetworzone, rafinowane, konserwowe (i inne z chemią), a także
kawę i herbatę
cukier (z wyjątkiem organicznego cukru trzcinowego)
tłuszcze (prócz organicznego oleju lnianego, który jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3, ale, co ważne, należy go spożywać w umiarkowanych ilościach)
alkohol


DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE