.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....► DIETA NA PŁASKI BRZUCH

DIETA NA PŁASKI BRZUCH DLA KAŻDEJ KOBIETY

Dieta na płaski brzuch to dieta, w trakcie której należy spożywać produkty zalecane, a unikać tych produktów, które mają właściwości wzdymające.► Dieta na płaski brzuch: jakie produkty są zakazane

Na liście produktów niewskazanych znajduje się przede wszystkim sól, która zatrzymuje wodę w organizmie (przez co brzuch wydaje się opuchnięty), oraz warzywa wzdymające i napoje gazowane. Z jadłospisu należy wykreślić także węglowodany i zastąpić je produktami zawierającymi błonnik.

► Dieta na płaski brzuch: jakie produkty są wskazane

Na liście produktów wskazanych, które sprzyjają płaskiemu brzuchowi, znajdują się produkty mleczne zawierające żywe kultury bakterii oraz gotowane lub grillowane chude mięso i ryby. Produkty te należy jeść w małych ilościach 4-5 razy dziennie tak, aby przerwa między posiłkami nie przekraczała 3 godzin. Należy także dostarczać codziennie minimum 2 l niegazowanej wody mineralnej. W chwilach słabości można oszukać głód, sięgając np. po suszone śliwki lub gorzką czekoladę, które sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej.
► Dieta na płaski brzuch: jakie wykonywać ćwiczenia

Nieodłącznym elementem diety na płaski brzuchćwiczenia, polegające na napinaniu wszystkich mięśni brzucha, co powoduje ich przyrost i tym samym spalanie tłuszczu.

Jaka powinna być dieta na brzuch dla kobiety?

Dieta na brzuch dla kobiety różni się nieco od diety na brzuch dla płci przeciwnej. Przede wszystkim pojawiają się w niej elementy pozwalające uniknąć wzdęć. Jak powinna wyglądać dieta na brzuch dla kobiety?

Dieta na brzuch dla kobiety jest skuteczna, jeśli nie zapomnisz o zwiększeniu wysiłku fizycznego - jeśli twoim celem nie jest brzuch jak kaloryfer, to nie musi to być siłownia 7 razy w tygodniu, wystarczy codzienny spacer, basen dwa razy w tygodniu.

Zrób to koniecznie

ogranicz ilość spożywanych węglowodanów (cukier, słodycze, ciasta, mąka pszenna, białe pieczywo, makaron, owoce i soki owocowe) i tłuszczy zwiększ ilość produktów zawierających błonnik (gruboziarniste pieczywo, kasze, ciemne makarony, brązowy ryż, płatki owsiane, surowe warzywa), źródłem białka powinno być przede wszystkim gotowane lub grillowane chude mięso lub ryby.

jedz w małych ilościach 4-5 razy dziennie tak, aby przerwa między posiłkami nie przekraczała 3 godzin, najlepiej o stałych porach
pij codziennie minimum 6-8 szklanek niegazowanej wody mineralnej.
Zasady diety na płaski brzuch dla kobiety

- pij jogurty z żywymi kulturami bakterii – utrzymują w równowadze florę jelitową, ograniczając produkcję gazów, zapobiegają też wzdęciom i zaparciom
unikaj mocno solonych potraw (zatrzymują wodę w organizmie)

- zrezygnuj z warzyw wzdymających (np. fasola, groch, bób, kapusta, cebula)

- nie pij gazowanych napojów (dwutlenek węgla rozpycha żołądek),

- unikaj ssania karmelków i żucia gumy (połykasz wtedy sporo powietrza)

- pamiętaj o ziołach, które przyśpieszają trawienie i łagodzą wzdęcia - m.in. majeranek, gorczyca, pieprz

- pij napary z mięty, rumianku, kopru; jeżeli masz skłonność do wzdęć, przyjmuj preparaty łagodzące (np. Espumisan, Boldo vera, Esputicon)Jakie produkty można jeść  bez ograniczeń

wszystkie warzywa
kiełki
drób
produkty pełnoziarniste
białko kurze
czosnek
odtłuszczone produkty mleczne
chude mięsa
owoce – melony, jagody,
duże ilości wody
herbatki ziołowe

Jakie produkty można jeść ale w ograniczonej ilości

oliwki
oliwę
awokado
migdały
orzeszki ziemne
przyprawy
miód i syrop klonowy
soki owocowe i warzywne
kofeina

Jakie produkty można jeść w bardzo niewielkich ilościach

śmietana
masło
ser
sosy
wyroby z białej mąki
czekolada
podroby
czerwone mięso
alkohol
Dieta na brzuch dla kobiety: produkty zakazane
tłuste mięsa
ser pleśniowy
fast food
słodycze
DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE