.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....JAK MEDYTOWAĆ - OD CZEGO ZACZĄĆ ?JAK MEDYTOWAĆ  -  OD CZEGO ZACZĄĆ ?

Medytacja bywa na początku niezbyt prosta. Człowiek nie wie co ze sobą zrobić. Denerwuje się  na samą myśl o siedzeniu w bezczynności. Nagle zastanawiamy się,  czy zrobiliśmy zakupy, co mamy jeszcze do zrobienia w ciągu dnia,  czy też inne rzeczy zaprzątające głowę. Myśl goni myśl,  ale nie należy się tym bardzo przejmować. Poprostu uprzątnij myśli i  medytuj dalej. Łatwiej będzie na początku medytować z mantrą lub cichą muzyką w tle.

Gdzie medytować.
Do medytacji należy znaleźć sobie spokojne miejsce, w którym nikt nie będzie przechodził, przeszkadzał nam, nie bedą dochodziły głośne odgłosy i hałasy. Może to być Twój własny pokój, lub inne ustronne miejsce w domu, ustronne miejsce w  domowym ogródku, polana w lesie, park, plaża itp.

Kiedy medytować.

Na początek spróbuj wtedy, kiedy masz ochotę.  Jeśli w trakcie dnia, między jedną stresującą czynnością a drugą, ciężko Ci się wyciszyć, możesz zdecydować się na rano albo wieczór: tuż po lub tuż przed spaniem. Rano: trudniej znaleźć czas, ale jesteśmy wypoczęci i zachowujemy zdrowy dystans do rzeczywistości.  Wieczorem mamy dużo czasu  ale za to możliwe, że po prostu… zaśniemy.  Wielu nauczycieli medytacji poleca wybór konkretnej pory i codzienną medytację o ustalonej godzinie.

Atmosfera do medytacji.
Należy stworzyć atmosferę intymności, spokoju i wyciszenia. Medytujący potrzebuje oderwać myśli od codzienności.  Można przygasić światło, zapalić kilka świec lub ulubione kadzidełka. W tle można puścić spokojną muzykę do medytacji.

Medytacja w skupieniu.
Należy zamknąć oczy i skupić się na swoim oddechu. Nie rób nic na siłę,  niczego niezwykłego, nie zwalniaj, nie pogłębiaj poprostu oddychaj spokojnie
i swobodnie.

Medytacja z mantrą.
Mantra nie musi być wypowiadana na głos, również  można powtarzać ją w myślach.. Mantra zajmuje nasz umysł i nie pozwala mu zaśmiecać głowy myślami. Skupiasz się na jednej rzeczy, co już samo w sobie jest medytacją. Jednym ze sposobów  jest powtarzane przy każdym wydechu „om” (czyt. aauummmm)

Medytacja z muzyką.
Muzyka  nie tylko pomaga  wprowadzić się w odpowiedni klimat, ale może służyć za obiekt skupienia, za centralny element medytacji. Muzykę taką możesz znaleźć na naszej stronie, lub nabyć płytę CD ze specjalnie skomponowanymi utworami do medytacji.

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE