.....WITAM CIĘ RADOŚNIE W WIBRACJACH MIŁOŚCI, SZCZĘŚCIA I OBFITOŚCI.....MEDYTACJA Z MANTRAMI


Medytacja z mantrami to jest typowa medytacja wywodząca się z jogi. Mantry są to powtarzane bez przerwy słowa, albo zdania. Ich intonacja pozwala uspokoić umysł. To jest łatwa medytacja, polecam ją każdemu początkującemu, ponieważ powtarzając w myślach mantrę zagłusza się dialogi wewnętrzne i stopniowo zdobywa się nad nimi coraz większą kontrolę.
Podstawowymi mantrami, są głoski alfabetu sanskryckiego. Każda sylaba odpowiada jakiemuś konkretnemu punktowi energetycznemu w ciele człowieka. Według filozofii jogi w ciele jest 7 czakr(punktów energetycznych), których zablokowanie nie pozwala swobodnie przepływać energii życiowej pranie. Możesz się z tym poglądem nie zgadzać, w każdym razie powtarzanie tych głosek w połączeniu z koncentracją na odpowiednich miejscach w ciele, rzeczywiście je rozluźnia, a co ważniejsze pomaga uspokoić umysł i wejść w stan medytacji.

Jak wykonywać medytację z mantrami:
Usiądź wygodnie w pozycji do medytacji                              
Zamknij oczy
Powtarzaj cały czas którąś z mantr.
        
Którą mantrę powtarzać?
Dla samej medytacji to nie ma aż takiego znaczenia, możesz powtarzać, którąkolwiek mantrę, każda wprowadzi Cię w stan medytacji. W każdym razie proponuję korzystając z tego, że odpowiednie mantry rezonują z odpowiednimi miejscami w ciele. Jeśli boli cię któreś miejsce w ciele, to skorzystaj z mantry, która rezonuje jak najbliżej tego miejsca. Jeśli masz stresująca pracę, to pamiętaj, że stres bardzo często zbiera się okolicach żołądka, więc powtarzaj wtedy mantrę Ram. Zaszkodzić Ci to nie zaszkodzi, a wiele osób mówi, że to rzeczywiście pomaga.

Która mantra odpowiada której czakrze?
Czakra Podstawy  (Vam)
Czakra Sakralna  (Lam)
Czakra Splotu słonecznego  (Ram)
Czakra Serca  (Yam)
Czakra Gardła  (Ham)
Czakra Trzeciego Oka  (Ham-ksham)
Czakra Korony  (OM)

DIETY DLA ZDROWIA - SPRZĘT POMOCNY W TWOJEJ KUCHNI

DIETY dla ZDROWIA

PRODUKTY PRZYDATNE W TWOJEJ DIECIE